4-7 Ekim 2018, Cratos Premium Otel, Girne - KKTC

Genel Bİlgİler

Medi Trio 3 Kongresi 4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Cratos Premium Otel, Girne – KKTC’de düzenlenecektir.

Kayıt masası 4-7 Ekim 2018 tarihlerinde 08:00-19:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Kongre dili Türkçe’dir.

Tüm katılımcı ve refakatçilerin kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında, sergi alanlarında, poster alanlarında ve sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları kongrenin sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

Kaydını tamamlamış olan kongre katılımcılarına, toplantılara katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla, talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumdan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamamaktadır.

Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası kongrenin son gününde kayıt masasından verilecektir.

Kongre boyunca katılımcı firmalar ürünlerini kongre merkezinde kendilerine ayrılacak olan alanda sergileyebilecektir. Sergi alanı kongre boyunca katılımcıların ziyaretine açık olacaktır.

Transfer talepleriniz için Topkon Turizm ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

TC. uyruklular nüfus cüzdanları ile KKTC’ye ziyaret amacı ile giriş yapabilirler. KKTC’ye TC. Nüfus cüzdanı haricinde hiç bir belge ile giriş yapılamaz. Kıbrıs dış hatlar terminalinden pasaport veya nüfus kağıdı ile çıkış yapılabilmektedir. Pasaport ile çıkış yapanlara KKTC’ye girerken pasaportlarına damga vurulduğundan Yunanistan’a girişlerde vize problemi yaşanmaktadır. Kimlik ile girişte gümrük polisinin vermiş olduğu belge; giriş ve çıkışta gösterilmek zorunluluğu olduğu için belgenin mutlaka saklanması gerekmektedir.

Türkiye’deki tüm GSM operatörlerinin hatları KKTC’de kullanılabilecektir. Görüşme yapılabilmesi için telefon hatlarının yurtdışı görüşmelere açık olması gerekmektedir.

KKTC’ye 18 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinden biri ile gelmesi durumunda diğer ebeveynin ikamet ettikleri ildeki emniyet müdürlüğünden muvafakat alma zorunluluğu bulunmaktadır.

K.K.T.C.’ye dış hatlar terminalinden giriş-çıkış yapılacaktır.

K.K.T.C.’de elektrik voltajı 240 olup, BS standardı kullanılmaktadır. 3’lü adaptörle 220/240 Volt A/C kullanılmaktadır.

Kıbrıs (Yunanca: Kypros) Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Kuzeyinde 65 km mesafe ile Türkiye, doğusunda 112 km mesafe ile Suriye, 267 km ile İsrail, 162 km ile Lübnan bulunmaktadır. Güneyince 418 km ile Mısır ve kuzey batısında 965 km ile Yunanistan yer almaktadır.
Kıbrıs; Akdeniz’in Sicilya ve Sardinya’dan sonraki üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs adası 30.33 ve 35.41 enlemler ve 32.23 ve 34.55 boylamları arasında yer almaktadır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yüzölçümü 3.355 km²'dir. Yaklaşık olarak ada sahillerinin yarısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları çerisindedir. Ekilebilen % 45'lik verimli arazinin % 20'si sulanmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinin % 20'si ormanlık olup, yoğun bir ağaçlandırma programı devam etmektedir. Bir süre Hitit egemenliğinde kalmış olan ada, Yunanistan'daki Adalar tarafından kolonileştirilmiş, daha sonra da sırasıyla Roma ve Bizans hakimiyetine girmiştir. Ada; 1571 yılında Türkler tarafından fethedilmiş, 1878 yılında Osmanlı İmparatorluğu'ndan yıllık 500,000 Amerikan doları karşılığında kiralayan İngilizler tarafından 1914 yılında işgal edilmiştir. 1960 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti adıyla bağımsızlık kazanmış, 1974'de Yunan darbesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı sonucu iki ayrı devlet oluşmuştur. En büyük şehir Lefkoşa'dır. Diğer turistlik şehirleri ise Girne ve Magosa'dır. Günümüzde ada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye bölünmüş olarak yönetilmektedir.

partner1.png
partner2.png